OŚRODEK SZKOLENIA PSÓW REKOMENDOWANY PRZEZ ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE O/WARSZAWA

My i nasze psiaki
   Małgorzata Daniłowicz


Erica, Andrea, Tupek

Moje zainteresowanie zwierzętami zaczęło się bardzo wcześnie i bardzo utrudniło życie moim najbliższym. Przez mój dom rodzinny przewinęło się wiele psiaków, kociaków, najróżniejszych gryzoni a nawet ślimaków mniej lub bardziej kłopotliwych dla otoczenia. Mimo, że od tamtej pory minęło już wiele lat, mój dom nadal jest pełen zwierząt. Wraz ze mną mieszkają obecnie (oczywiście poza dwunożnymi domownikami): sznaucerka Nicola, trzy koty Celine, Andrea i Cindy oraz żółw Tupek.

Przygodę ze szkoleniami rozpoczęłam wraz ze swoim niezapomnianym kundelkiem Aresem. Później dopiero nadeszła era sznaucerów, którym pozostałam wierna do dzisiaj Cagna, Erica i wreszcie obecna Nicola.

Wieloletnia praca z psami własnymi i tymi na kursach przekonała mnie, że:

 - nie ma złych psów, są co najwyżej nieodpowiedzialni właściciele;

 - każda forma pracy z psem powoduje, że jest on z dnia na dzień coraz milszym towarzyszem życia i więź między nim, a przewodnikiem staje się coraz silniejsza;


kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 605-066-343

Nicola

   Sergiusz WitczakSergiusz i Morducha

Psy były zawsze... Lubię psy duże, interesuje mnie zwłaszcza praca z psami obronnymi, jednak na co dzień towarzyszy mi pozbawiony agresji niewielki kundelek wzięty ze schroniska. Morda na naszych szkoleniach pełni rolę asystentki - uczy inne psy zachowań socjalnych.


kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 662-131-847

   Paweł DudekHej...Przede wszystkim posłuszeństwo sportowe i norweski styl pracy z psami - coś pięknego. Cały czas się uczę i pracuję z osobami, które pomagają mi rozwijać moją pasję. Na co dzień śmigam z goldenem Aristo, gdzie się tylko da - to co mnie ogranicza to tylko moja wyobraźnia. 3majcie się 


kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aristo

   Kamil DąbrowskiKamil i K2

Odkąd pamiętam, w domu zawsze był pies. Na początku Foksteriery, później kundelek, a teraz nastał czas na erę trzech Airedale terierów. Uwielbiam teriery, ponieważ mamy podobne charaktery - łączy nas upór i zaciętość, zarówno w życiu, jak i w pracy. Z seniorką rodu, suczką K2, startujemy z sukcesami w ogólnopolskich zawodach Rally-o. Ja natomiast, cały czas rozwijam się w różnych dziedzinach kynologii, a najbardziej interesuje mnie praca z psami obronnymi zarówno od strony przewodnika, jak i pozoranta.


kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 515-534-558

   Joanna DaniłowiczPrzedstaw się i powiedz kim jesteś… to ciężki orzech do zgryzienia (przynajmniej dla mnie). Dlatego zacznę od Was. Zaglądając na tą stronę jesteście najprawdopodobniej na etapie poszukiwań odpowiedniej dla Was szkoły. Szukacie ludzi którzy pomogą wam zmienić zachowania waszego psiaka – bo niszczy, ciągnie na smyczy, wyje itp.

Powiem Wam, że ja też szukałam. Znalazłam odpowiednich ludzi – to na pewno, ale znalazłam również błąd we własnym rozumowaniu i postrzeganiu mojego życia z psem. Chciałam zmieniać kogoś, żeby mi było łatwiej funkcjonować. I to właśnie był mój błąd – nie można budować relacji jakiejkolwiek tylko na oczekiwaniach, wobec tego drugiego. Musiałam sama się zmienić dla psa, żeby on mógł zmienić się dla mnie. Musiałam nauczyć się jego języka, zrozumieć jego emocje, potrzeby i ograniczenia. Musiałam rozpocząć intensywną pracę nad sobą – nad własnymi słabościami i ograniczeniami – moja praca trwa do dzisiaj i sądzę, że nie zakończy się nigdy.

Obecnie nie posiadam własnego psa, nad czym oczywiście intensywnie pracuję, aby było inaczej. Rekompensuje mi to trochę suczka rasy bokser z którą wytrwale pracuję już od dwóch lat i wasze psy, które co i rusz pokazują mi jak dużo mogę się jeszcze nauczyć, cały czas stawiając przede mną nowe wyzwania.

Dziękuję tym tam nade mną ;), że nauczyli mnie kochać psy z rozsądkiem, bo sama miłość nie wystarczy. Szacunek, partnerstwo, jasne wyznaczanie granic i radość z bycia tu i teraz.

Kim jestem? Cały czas to odkrywam… Wiem, że mam na imię Asia i chciałabym móc z Państwem pracować

PS. Tym na dole też bardzo dziękuję, za to że jesteście i za to kim jesteście. A Państwu powiem, że możecie wchodzić jak w dym, bo to ludzie którzy kochają to co robią.  


kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 601-333-491

daisy

   Natalia ŁabędźNatalia

Żyjemy w świecie, który pędzi. Ciężko jest się zatrzymać na chwilę, wziąć głęboki wdech, wydech... spojrzeć na wszystko od boku. Mamy tysiące zainteresowań, które pomagają nam się zrelaksować, odpocząć od codziennych stresów. Ja znalazłam swój relaks w pracy z psami.

Często przychodzą do nas psiaki nadpobudliwe, przestraszone, agresywne. Nie bierze się to znikąd, one się takie nie rodzą. Często dotyka ich nasz zwariowany świat, przeraża, nakręca... brak spełnienia ich potrzeb w życiu codziennym powoduje sporo problemów. I przychodzicie na zajęcia.

Moim celem w pracy z Wami, jest nauczyć Was przede wszystkim zrozumieć swoje psy, które w tym pędzącym świecie, starają się z Wami skontaktować, czego często nie widzicie. Dążę do relaksu w kontakcie z psami i w pracy z nimi, bo zazwyczaj z naszych emocji i uczłowieczenia naszych psiaków rodzą się nieporozumienia między nami i z innymi psami.

Jednak najważniejszym celem mojej pracy jest to, by Wasz pies CHCIAŁ z Wami współpracować, a nie musiał. Byście stali się dla Waszych psów największą nagroda.

Obecnie w moim życiu jest suczka rasy bearded collie o imieniu Buka. Jest to wspaniały, uparty niedźwiedź. Nauczyła mnie cierpliwości, zrozumienia przy wielu sytuacjach, konsekwencji, spokoju. Jestem energiczna i szalona, a mój pies potrzebuje bym była spokojna. Dzięki niej popracuje nad sobą i odkryłam swój cel w pracy z wami.

Zapraszam na zajęcia, byśmy poznali Wasze psy i nauczyli was z nimi żyć.


kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 512-021-100

   Zuzanna ChomczykJako piętnastolatka zaczęłam interesować się szkoleniem psów. Dzięki Małgosi mogłam obserwować zachowania psów i ich właścicieli podczas nauki i wyciągać wnioski dla siebie. Dokładnie pół roku później biegłam do ZKwP, aby złożyć dokumenty o przyjęcie na staż, bo wiedziałam że chcę zacząć to traktować poważnie. Jednak przy całym natłoku teorii brakowało mi jednego elementu – własnego psa z którym mogłabym wypraktykować całą wiedzę. W moim domu psy były od zawsze, nawet w tamtym czasie mieliśmy bokserkę – Martini, jednak dla mnie to było za mało. Chciałam mieć swojego psa od A do Z, ułożonego przeze mnie, aby wraz z nim móc uczyć się i stawiać kolejne kroki w szkoleniu. I stało się!

W 2015 r. pojawiła się BUGATTI – urocza, wierna, ale lubiąca postawić na swoim sunia boksera, która do tej pory dzielnie kroczy u mego boku. Czasami wyzwania, które przed nią stawiam nie są dla niej łatwe i przyjemne, ale zawsze próbuje sprostać moim oczekiwaniom. Tropienie i obrona to jest to, co moją dziewczynkę cieszy najbardziej, ze względu na co, staram się przy każdej sposobności umożliwić jej rozwijanie umiejętności, dodatkowo poszerzając swoją wiedzę w tych kierunkach. 


kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Buggy

   Anna WojciechowskaAnia i Beryl

Przez całe moje życie w domu pojawiały się zwierzęta: chomiki, króliki., kanarki. Jednak ciągle czegoś mi brakowało. Kiedy miałam 11 lat pojawiła się moja wymarzona suczka rasy Skye Terier. Wtedy już wiedziałam, że psiaki to moja miłość i pasja. Suczka była naprawdę cierpliwą nauczycielka pomimo jej ognistego temperamentu. Otrzymałam od niej lekcje cierpliwości, konsekwencji, wytrwałości i refleksu. Zawdzięczam jej naprawdę wiele, przetarła moje szlaki z przygodami związanymi z psami.

Dziś natomiast przez świat kroczę z moim fantastycznym Labradorem Berylem. Funkcjonuje z nim w pełnej harmonii i zrozumiem jego potrzeb. Stawiam nam kolejne wyzwania, eksplorujemy nowe miejsca a jednocześnie dobrze się przy tym bawimy. To wszystko sprawia, że ufa mi bezgranicznie. Ostatnio także dołączyła do naszego teamu bura kotka Ryśka. Nasze stado się powiększa, a ja sprawdzam swoje siły w relacjach psio-kocich. Decydując się na zwierzaki musi pamiętać, że nie są one ludźmi i mają inne potrzeby. Moim głównym celem jest pokazanie Państwu jak powinno się pracować z psiakiem, aby Wasze wspólne życie było łatwiejsze oraz pełne sukcesów. Jednocześnie pragnę zobrazować jak ważna jest praca z psem, wyznaczenie mu granic oraz Wasza konsekwencja, wytrwałość i cierpliwość.


kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 503-418-325

   Stażyści


Monika Ligęza

Katarzyna Dąbrowska

Mateusz Żak

Katarzyna Wasilewska

Aneta Chomczyk

Daniel Drzewek